
Felvásárlás
Mit vásárolunk fel és mi a menete a felvásárlásnak? Milyen árajánlatra számíthatok?
Alapvetően H0 (1:87) és TT (1:120) méretarányú, egyenáramú (DC) vasútmodelleket és mindenféle kiegészítőiket (jármű, figura, növények, utcabútorok, épületek stb.) vásárolunk fel.
Fontos! Az alábbi listában szereplő termékeket NEM tudjuk felvásárolni, mert ezek Magyarországon nincsenek igazán elterjedve, nagyon kevesen használják, vagy komolyabb tárolási és logisztikai problémát okoznának nekünk:
- váltóáramú modellek és hozzá tartozó elektromos eszközök
- amerikai témájú modellek és kiegészítői
- komplett terepasztalok, diorámák
Ami ilyen és a kínálatunkban szerepel, az csak nagyobb felvásárolt gyűjtemények egy-egy véletlenül becsúszott példánya (ilyenkor azt a pár ilyen dolgot nem szoktuk otthagyni az ügyfélnél).
Ajánlattétel menete:
A termékekről első körben szükségünk van képekre emailben, melyeken látszik, hogy mikről és pontosan milyen mennyiségről lenne szó. Ha ismert, kérjük a termék típusát (cikkszám, pl. Faller 130960, Roco 4353B stb.) is tüntesse fel a könnyebb beazonosíthatóság érdekében.
Képek hiányában nem tudunk ajánlatot adni. Sajnos arra nincs kapacitásunk, hogy képek hiányában - előzetesen elfogadott ajánlat nélkül - kimenjünk és a helyszínen mérjük fel a készletet, ott adjunk rá árat.
Amennyiben megfelelő az ajánlat, egyeztetett időpontban a Piliscsaba-Budapest (II. kerület) útvonalon át tudjuk venni a termékeket. Amennyiben ezen az útvonalon van helyileg is a készlet, akár el is tudunk menni érte. A termékeket kizárólag személyes átvétel keretében tudjuk átvenni, esetenként csak kipróbálás után (pl. vezérlőközpont, komolyabb járművek, mozdonyok stb.).
A legális vállalkozási forma miatt adás-vételi szerződést kell írnunk. Ezt kinyomtatva vinni fogjuk. A helyszínen a megtekintést követően azonnali átutalással tudunk fizetni, mert ebben az esetben nincs szükség tanukra az adás-vételi szerződéshez.
Fontos tudnivalók az értékbecsléssel kapcsolatban:
Ha nem vagyok vasútmodellező, honnan tudom, milyen méretarányú, milyen értéket képviselő gyűjteményem van? Ezzel kapcsolatban érdemes az alábbi linken levő rövid leírásunkat átolvasni, így nem fog nagy meglepetésként érni az általunk adott ajánlat.
Az árazásról szóló cikkünkért kattints!
Többféle termékkörben bevált szokás, hogy az eladó fél nem vállalja az eladással kapcsolatos macerás teendőket és beszámíttatja mondjuk az autóját vagy a telefonját másik vásárlása esetén. Ilyen esetben a piaci értéknél alacsonyabb árat fog mondani a kereskedő, de ettől függetlenül az esetek többségében ezt szó nélkül elfogadja az eladó fél, mert tudja, hogy milyen körülményes eladni magánkézben bármit is. Rengetegen (de lehet, hogy éppen senki) fognak jelentkezni, pénzen kívül minden ígérnek majd, elmondják, hogy az eladás alatt álló termék minden, csak nem jó, ezért nem ér annyit. Jön a szokásos „mennyit engedsz a feléből”, „mi a vége”, majd ha netán sikerül megegyezni, akkor a személyes találkozó miatt a fél várost át lehet bumlizni egy olyan találkozóért ahova a másik fél „elfelejt” elmenni.
Amikor a kereskedő megveszi az adott árut, vagy komplett gyűjteményt, ezt a macerát ő mind vállalja. Ha becsületes és hozzáértő, át is nézi és a hibákat (amit megtalál) is javítja. Általában azonnal vagy belátható időn belül kifizeti a vételárat.
Valamiért érdekes módon a vasútmodellezők (vagy az örökösök és eladni kívánók) jó része nem akarja kereskedőnek eladni a gyűjteményüket. Akinek nincs semmilyen kereskedelmi tapasztalata, az úgy gondolkodik, hogy mondjuk, ér 400000Ft-ot a gyűjteményem, akkor a kereskedő is ennyit adjon érte, esetleg valamivel kevesebbet, neki annyi is bőven elég, jó lesz neki 30-40000 Ft haszon. Érdemes átgondolni, mennyi időbe kerül egy kb. ekkora gyűjtemény eladása, illetve az ezzel kapcsolatos munka:
- benzinköltség
- tisztítás (sok esetben vastagon áll a por a modelleken)
- javítás, hiányzó apróbb alkatrészek megtervezése, legyártása, festése stb.
- árazás
- fényképezés
- feltöltés a webáruházba
- fizetett hirdetések
- kapcsolattartás az érdeklődőkkel
- esetleges személyes találkozás megszervezése
- csomagolás (a csomagolóanyagok sem ingyen vannak)
Egy gyűjteménynek csak egy részét lehet viszonylag hamar értékesíteni, a nagyobbik részét csak szépen lassan. Viszont mindig marad egy adag, ami gyakorlatilag eladhatatlan, hiszen nem válogatunk a gyűjteményben, az egészet megvesszük.
Érdemes figyelembe venni, hogy a kereskedőnek a felvásárolt áruban áll a pénze. Ha nem tudja eladni, akár évekig állhat a raktárban. A kereskedőnek (és mindegyik cégnek) hasznot kell termelni, hogy fenn tudjon maradni. Ha csődbe mennek a kereskedők, az nemcsak nekik rossz, hanem a vásárlóknak is. Kevesebb megbízható legális helyről lehet vásárolni, csökken a választék stb. A befektetett pénzét is vissza szeretné kapni kamatostul (ez se bűn, mindenki szeretne többet visszakapni, ha a bankban leköti a pénzét vagy állampapírt vesz). Mivel a kereskedőnek érdeke a felvásárolt áru mielőbbi eladása, nem adhatja drágán, igyekeznie kell korrekt árat szabnia vagy egy kicsivel alább is menni. Ha beleszámoljuk, hogy időnként akciózik, vagy valakinek mennyiségi kedvezményt ad, akkor e felsorolt sok összetevőből mindenki láthatja, hogy mennyi munka és mennyi költség van az eladással, ezeket 10-20-30 %-ból nem lehet kigazdálkodni. Vegyék azt is figyelembe, hogy aki törvényesen vállalkozik, be kell fizetnie az adókat stb. Ezt is meg kell termelni, de a befizetett adók összességében mindannyiunk javát szolgálják (pártszimpátiától függetlenül). Ha feketén működő nepperekhez visszük a gyűjteményünket, ők se fognak többet adni és még nem is adóznak belőle, eszükben sincs hozzájárulni a társadalmunk fenntartásához.
Elérhetőségeinkért kattints ide.
______________***______________
Szemezgessetek kínálunkból! Az összes termék a menüben (Kategóriák) érhető el.
![]() |
![]() Személyvagonok |
![]() Mozdonyok |
![]() Tűzoltóautók |